Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Nowe Problemy Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głos w dyskusji.

Te problemy to: zarzuty agenturalności właściciela nE, tegoż lub pożytecznego idiotyzmu wobec ŁŁ. Jeśli ktoś z blogerów ŁŁ czytających i komentujących w to wierzy, to śmiem wątpić w poziom jego inteligencji. A jak chce się opierać na zewnętrznych autorytetach a nie własnym osądzie, to po co bloguje. Wystarczy funkcja kopiuj/wklej.

Osobiście sam od notki Darskiego nabrałem rezerwy do nE, czekałem co dalej. Ale jak ostatnio zaczęło mi to przypominać klasyczna nagonkę czyli „obławę na młode wilki” to się wkurzyłem. Przerabiałem to już parę razy na własnej skórze. Efektem jest częściowe rozbicie i paraliż najaktywniejszej części prawicowych blogerów. Kto na tym zyskał, ten jest winien. Ponadto porozmawiałem z kimś kto miał podobne przejścia z GP. Tematu nie będę rozwijał. Trzeba iść do przodu, jak napisał prof. Dakowski

Carcajou pisze w komencie. „LS nigdy nie wojował z Niepoprawnymi (wręcz przeciwnie). Pęknięcia wewnątrz LS pojawiały się po tekstach Darskiego........ Wynik? Częściowy paraliż”.„Dla dobra LS złożyłem miesiąc temu rezygnację z funkcji koordynatora, bo do LS podszytego nieufnością (po 8 miesiącach wspólnej ciężkiej pracy) zwyczajnie nie mam serca - taki LS nie może się rozwijać. Chętnych do objęcia funkcji jednak nie ma więc ciągnę temat dalej, bo większość chce, by LS trwał.”

Las Smoleński jest wydarzeniem na poziomie ogólnonarodowym, w żadnym wypadku partyjnym czy nawet politycznym. Jestem z Jeleniej Góry matecznika Szmajdzińskiego. Nigdy nie przypuszczałem że będę wypuszczał balonik z jego kartką i mówił „pamiętamy” po jego nazwisku. Nie byłbym w stanie sobie tego wyobrazić, dlatego to jest tak cenne. Są pewne sprawy które powinny być ponadpartyjne a nie są nawet ponadftrakcyjne.

Ale dość jęczenia. W czym tkwi problem. Myślę, że w organizacji i podejściu do tego co nazywamy nE. Trzeba odróżnić działania ludzi jak blogerów, organizatorów działań o charakterze ogólnym - LS, prawicowym - OB-Ciach czy partyjnym jak „Partia bezprogramowa” Circ.

Każdy bloger ma określone poglądy polityczne, jego prawo. ŁŁ jako redaktor naczelny nE ma dbać o rozwój tego portalu ( taki ponadpartyjny prezydent), jako bloger pisze co on osobiście myśli i czuje. Trzeba to odróżnić. Carcajou podobnie, nie branie udziału w jakimś jednego czy drugiego pomyśle o węższym zakresie, nie powinno być przeszkodą w czymś o szerszym zakresie .

I nikt z zewnątrz, nawet o bardzo dużym autorytecie, nie będzie mi mówił jak mam myśleć i co robić. Świetnie tu pasuje hasło z ostatniej kampanii samorządowej PiS „Myśl samodzielnie”. Bo decyzje powinny iść od dołu, nie od góry. Z miejsca gdzie coś się dzieje, do centrali, nie odwrotnie. Ja wiem lepiej czym jest nE, bo na nim piszę i go czytam, ani Ściosa, ani Darskiego, ani Macierewicza czy Seawolfa przy dmuchaniu baloników nie widziałem a ŁŁ tak. Zadaniem centrali jest oddolne inicjatywy rozwijać a nie uwalać. Dlatego jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej.

Takie coś mogłoby działać tak, jak działało u nas przez kilkaset lat I RP (polecam moją poprzednią notkę). Czyli na zasadzie demokratycznej i od dołu. Dlatego nie cedowałbym wszystkiego na Radę Blogerów (Senat) tylko z tych 400 najpopularniejszych blogerów nE zrobiłbym taki blogerski Sejm wirtualnej Rzeczypospolitej nE. Potrzebna jest tylko jedna funkcja głosuj. Coś takiego działa już od dawna w LS - głosowanie na nazwę. Reszta jak w normalnym Sejmie – komisje, projekty uchwał, poprawki itp. tylko internetowo. No i generalnie można pisać sobie a muzom a swoim blogu (czyli Sejmiku - wejścia nań są jak głosy w wyborach), a w to włączać się od czasu do czasu. To w sprawach w których chcą brać udział wszyscy. Głos takiego „lobby” musiałby mieć wpływ na wszystkich polityków, nie mogliby olać sobie tego co wymyślimy i napiszemy razem. Tym bardziej że byłyby to konkrety na poziomie think tanku z poparciem silnej grupy nacisku. Większość w nim na dziś będą mieli zwolennicy PiS, będzie sporo niezależnych.

Jeśli ktoś z blogerów chce założyć partię polityczną, ruch, lobby a większość popiera PiS lub stanowisko PiS w danej dziedzinie, to powinien móc zrobić coś takiego, co było trwałym elementem ustroju I RP jak Konfederacja. Zbiera sygnatariuszy, podpisuje akt Konfederacji i sobie w niej działa, aż do jej rozwiązania. Jak ma do tego chętnych a tych wcale nie musi znaleźć, nawet jak jest ŁŁ czy carcajou. Bo to my blogerzy w swojej masie jesteśmy ostatnią instancją. Ale to jest jedyne kryterium i nie powinno nikomu przeszkadzać we współpracy na innych poziomach..

Las Smoleński i OB-Ciach traktowałbym jak wyprawę wojenną pospolitego ruszenia blogerów wielu portali pod wodzą Hetmanów.

Wydaje mi się że tak naprawdę konflikt który powstał, wynika ze zderzenia dwu kultur jakimi jest powstały i działający w głównie sferze realnej i wychodzący do wirtualnej GP i powstały i działający w sferze wirtualnej nE. To są zupełnie inne kultury – schematy i mechanizmy działania, tworzenia inicjatyw, formułowania ocen, podejmowania decyzji, struktury władzy i organizacyjnej czy raczej ich brak i to nE jest tu o jeden poziom nowocześniejszy. Dlatego jest dla mnie cenny. GP zaś próbuje mierzyć promieniowanie za pomocą wagi.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  "Wydaje mi się że tak naprawdę konflikt który powstał, wynika ze zderzenia dwu kultur"

  Nie, jest to wynik obecności, a nawet promowania pewnych osób na nE.
  Ścios pisze o tym wyraźnie. Chodzi o facetów z wojska, którzy kręcą się wokół polityki od lat - wokół Tymińskiego,Wałęsy, Leppera. A teraz jest ich pełno tutaj - i to są fakty.
  A wnioski każdy wyciąga, jakie uważa.
 • @eska
  Ja tego "pełno" nie widzę, tylko kilka osób niestety, widzę za to cenną dyskusję na temat naszej ex armii. Na Kongresie Republikańskim też był panel na ten temat. I to wszystko. Bez armii nie ma państwa.

  Fajny zarzut z tym "kręceniem się". JK też można go postawić.
 • @eska
  Sorry, ale nie ma Pani racji.

  Był wywiad z panami Wileckim i Skrzypkiem. Pisują u nas panowie Szeremietiew, Toczek i Podobin. To wszystko. To się nazywa promocja?

  Na NE nikt nie blokuje tekstów przeciwnym tym osobom (a wręcz często są wobec nich polemiczne artykuły promowane, zarówno na SG jak i w zakładkach). Nikt nie nakazuje autorom pisać CZEGOKOLWIEK w JAKIKOLWIEK sposób. To ma być sterowana przez SOWĘ inicjatywa? Wolne żarty.
 • @autor
  Czyli RzBiK - Rzeczypospolita Blogerów i Komentatorów. Łazarz też to popiera, ale mówi że po kolei. Zobaczymy.

  I masz 100% racji - tu chodzi o budowę nowej kultury opartej na demokracji bezpośredniej - aktywnym uczestnictwie w decydowaniu o tym co jest dobre, a co złe w NE i w Polsce.

  Wirtualni posłowie NE byliby odwoływani jeśli sprzeniewierzą się swojemu mandatowi. Chodzi o to by stworzyć model nowego państwa polskiego i spróbować go wcielić w życie.
 • @eska
  A jak oni są promowani?
  A poza tym, jakie widzisz rozwiązanie?
  Bany i blokady na nazwisko, tak jak ma to miejsce na s24?
 • @carcajou
  Dokładnie najpierw wirtuala a potem realna. Ale raczej nie stwarzanie a odtwarzanie. Naszym przodkom wypracowanie modelu zajęło kilkaset lat.

  No i nie musimy tego traktować tak do końca poważnie, trochę jak grę, tochę jak zabawę, trochę jak naukę, trochę jak służbę Najjaśnieszej.
 • @R.Zaleski
  "Uczyć bawiąc" - dokładnie. Uczyć do aktywności w realu i współdziałania. Jeśli będzie w Polsce jak jest to tworzyć virtualno-realne państwo podziemne.
 • @R.Zaleski
  Bardzo dobry pomysł z Sejmem na NE i demokracją bezpośrednią. A wszystko właśnie w służbie dla Najjaśniejszej. Pozdrawiam.
 • @Polon
  A ja nie widziałem JK wypowiadającego się na temat sytuacji wewnętrznej w nE, tego kto jest kim, jakie ma cele, kto jest idiotą kto dywersantem a kto spiskowcem. I bardzo dobrze.
 • @costerin
  To przez tą trochę wolność, trochę państwo, trochę armię, trochę polityków, trochę demokrację.

  Ja nie chcę tego jeszcze przez 4 lata. Jak ja tego nie chcę!!!!!!
 • @Mirek
  Carcajou zaczął, od głosowań na nazwę LS co miesiąc i konsekwentnie to prowadzi.
  Tak, wszystko w służbie dla Najjaśniejszej.
  Jak to całe nasze blogowanie.

  Pozdrawiam
 • @carcajou
  Jedno wiem na 100%. Jak chcesz żeby coś było, to sam musisz to zrobić.
  Ja chcę mieszkać w normalnym, sympatycznym, szczęśliwym, błyskawicznie rozwijającym się kraju.

  virtualno-realne państwo podziemne - dobre
 • @R.Zaleski
  wszystko co piszesz, to jakbym sama pisała!
  Tak właśnie podchodzę do nE.
  Ci, którzy to niszczą automatycznie stają się moimi przeciwnikami.
  Ja duży pracy i czasu poświęcam na inicjatywy około ekranowe tzn. te, które nE wspiera i na myśl, ze ich miałoby nie być, robi mi sie pusto i smutno.
  Samo pisanie to jeszcze nie wszystko. Trzeba dawać swiadectwo na zewnątrz, niekoniecznie koturnowo i napuszenie:)
 • @costerin
  Absolutnie nie stawiałbym Ściosa w jednym szeregu z tym towarzystwem. Można się przyczepić do Ściosa tylko o sprawę nE reszta jest ok. Nikt nie jest nieomylny.
  Czytałem go, czytam i będę czytał, no może z nieco większą rezerwą.
 • @costerin
  To już będą związane grupy w realu.
 • @R.Zaleski
  Wyślę ci DZIEŁO, bo chyba nie czytałeś.
 • @costerin
  Jako w VIRTUALU tako w REALU NEkranu naszego powszedniego ... :)
 • @costerin
  i weź ze sobą aspirynę Bayera, może ci zbije temperaturę
 • @Polon
  Skrzypczaka widziałem na Kongresie Republikańskim rozsądnie mówił. Też ich tam nie widziałem, podonie jak 100 tys żołnierzy WP. Jakby wszyscy przyszli albo czymś przyjechali to by było po kłopocie. Armia niestety nie jak za Piłsudskiego ale innej nie ma. Jeszcze 4 lata rządów psychiatry i tej też nie będzie.
 • @costerin
  ja myślałem, że to ty zapomniałeś o mnie:-) zawiadomienie o próbie zabójstwa złożyłeś już?
  tylko nie leć do prokuratury samolotem hi hi hi hi byłaby wielka szkoda dla sprawy:-)
 • Drodzy zwolennicy "trzeciej drogi"
  Wyjaśnijcie mi proszę, skąd ta huśtawka rankingowa

  http://img39.imageshack.us/img39/4742/huse.jpg

  od momentu ogłoszenia manifestu p.Opary?

  Dziękuję za uwagę

  Pozdrawiam
 • @Molier
  No to czujemy całą sprawę podobnie. Też napisałaś tak jak ja sam bym napisał. Też byłoby mi smutno. Już jest mi smutno.

  Myślę, że właśnie ten styl w którym działamy jest bardziej skuteczny, dlatego atakowany.
 • @costerin
  nic nie wiem o żadnym sondażu i mówiąc szczerze mam go gdzieś
  jedyne co ustaliśmy z Sealwolfem, na PW, to że damy ci kryptonim operacyjny "lopeć"
 • @antonioiwaldi
  Nowy Ekran to nie zwolennicy "trzeciej drogi" tylko wielu dróg a przede wszystkim wolności wyboru drogi.

  Aleksa ma 7 ocen strony np: odsłony - miesiąc +20% 3 miś +222%
  czas spędzany na stronie i tu zdecydowanie przebija S24 i niezależną miesiąc + 73%, 7dni + 25% czyli tematyka dotycząca nowych pomysłów czy "aferalna" mu służy. Biorąc pod uwagę czas spedzany na stronie a to najlepsza ocena, to NE prawie dogonił te 2 potęgi.
 • @R.Zaleski@Mustrum
  Tak z boku - to nE ma w końcu być zróżnicowaną platforma blogerską, czy też ma wygrać z Salonem i Niezależną?
  I ciekawe, dlaczego akurat tutaj mają blogi panowie Toczek i Podobin? Nagle popadli w chęć blogowania?
  A wojsko faktycznie trzeba reformować, ale może nie przy udziale absolwentów uczelni wojskowych ZSRR.
  Nie ma młodszych i gdzie indziej wyszkolonych?
 • @eska
  Jeżeli chodzi o generalicję: nie ma.

  Są generałowie Skrzypczak (ret.), Polko (ret.) i Petelicki, lecz oni też, bądźmy stricte purystami, są skażeni PRLem. Nie ma oficerów powyżej pułkownika, którzy by nie byli. A ci, którzy najdalej od tego odeszli zginęli w Smoleńsku (nad, pod, nigdzie w pobliżu, wybierz odpowiednie bo de facto nic nie wiemy).

  I niech Pani mi uwierzy, ja naprawdę szczerze nad tym ubolewam, ale tak jest. A z kolei szybki awans tych innych gwarantuje nam powtórkę powojennej Polski, czyli oficerów i elitę z awansu, czyli objęcie odpowiedzialnych stanowisk przez nieprzygotowanych do tego ludzi.

  Tak czy inaczej głębokie, głebokie bagno...
 • @R.Zaleski
  Skrzypczak wyniósł się NE (może tymczasowo) bo się obraził za te gadki o agenturze i niewybredne ataki na jego osobę.
 • @eska
  Niezależna ma inny styl który będzie docierał do innej grupy ludzi. Jej wzrost czytelnictwa spowodowany został podobnie ale jednak w wiekszym stopniu niż w innych mediach prawicowych przez Smoleńsk.
  Jest to chyba jedny tygodnik jaki widziałem w kilku krajach, wydawany w tak niewygodnym formacie i kiepskiej szacie graficznej. Nakład od 3 miesiecy(chyba) spada. Niezależna PiSowi tych wyborów nie wygra.

  "Uważam Rze" prędzej. Dociera do niezdecydowanych, choć jak dla mnie zbyt łagodna.

  Nie wiem dlaczego oni mają tu blogi. Spytaj ich. Pytanie mnie o to jest dziwne. Wg Ciebie lepiej żeby nie pisali o problemach armii?
  Co trzeba zrobić np. z uzbrojeniem wojska napisał Szeremietiew w ostatniej notce, piszą też ci Panowie i to ciekawie. Jedyny taki mini think tank w blogosferze.

  NE będąc zróżnicowany, ma większą szansę dotrzeć do niezdecydowanych i odciągnąc ich od salonu (nie Salonu24).
 • @R.Zaleski
  Syntetycznym miernikiem pozycji portalu jest miejsce w rankingu.
  Tak to wygląda na dziś:
  http://img39.imageshack.us/img39/4893/trs24.jpg
  http://img232.imageshack.us/img232/7276/trnie.jpg
  http://img7.imageshack.us/img7/1866/trneg.jpg
  To są fakty, a z nimi człowiek rozumny nie dyskutuje.
  Więc bardzo proszę nie ściemniać i nie wprowadzać czytelników w błąd.
  Pozdrawiam
 • @carcajou
  I kto na tym zyskał, że osłabił dyskusję na temat obronności Polski?
  Wypowiedź Skrzypczaka na Kongresie Republikańskim dopiero uświadomiła mi, że brak jest pewności że NATO nam pomoże w razie ataku, bo brak jst nawet planów operacyjnych takiej pomocy. To był dla mnie szok. Itd

  PS. Nie czytałem, zaraz przeczytam.
 • @antonioiwaldi
  3 siła, nie 3 droga.

  Porównaj z niepoprawnymi.pl - ta sama amplituda, za wyjątkiem końcówki zdecydowanie na rzecz NE.

  Do twoich analiz dołącz rebelya.pl
 • @R.Zaleski
  O braku planów wiadomo nie od dziś. Gdzieś czytałem, że USA twierdzi, że będą robione.
 • @mustrum
  "Nie ma oficerów powyżej pułkownika,"

  Nie sadzę. Ale jeśli nawet, to co, pułkownicy nie wystarczą? Muszą być generałowie po ruskich szkołach??? Nie ma dowódców z misji NATO?
  Tylko że wojsko w Afganistanie głosowało na Kaczyńskiego - ot, drobiazg dyskwalifikujący.
 • @carcajou
  Jak ci to mówi poważny generał, stroskanym głosem i dodaje że oznacza to w praktyce, że pomoc nie jest w stanie w takiej sytuacji nadejść w ciagu kilku tygodni, to mnie przed oczami staje 1939 i "dziwna wojna" prowadzona przez Francuzów z Niemcami.
 • @carcajou
  http://wyborcza.pl/1,75478,8615966,Ewentualnie_9_dywizji.html
 • @follow
  "jak dowiedziała się "Gazeta". Co ty Follow czytasz ! :)
 • @eska
  Wdług Szeremietiewa za 7-8 lat nasza armia nie będzie miała żadnego sprzętu cokolwiek wartego w boju. Teraz spokojnie może nas zająć Białoruś bez pomocy Rosji. Nasze F16 nie były w stanie polecieć walczyć Libii.

  Interesuje cię to, czy nie za bardzo?
 • @All
  Nie toczę wojny , ale swój głos tym razem dołożę.

  NE MIAŁ być odbierany jako forum wymiany myśli i poglądów. Niezależne od cenzury, z "nutką" prawicową, dla ludzi, którym brakowało przestrzeni, brakowało poczucia się we wspólnym gronie we właściwym miejscu. Nie miał być startem do nowej partii, za to powinien w domyśle wielu "pączkować" inicjatywami w stylu LS - nie z podziałami, a pozwalającymi przyciągnąć wszystkich zainteresowanych, nienachalnie i bez politycznej nuty na dzień dobry. Tak jak zrobiło to Uw.Rze - niby jest prawicowa, a piszą i przeciw, niby jest Łysiak, ale jest i Rolicki.
  Bo wszyscy zwłaszcza chce się czegoś dowiedzieć. Poznać prawdę, której nie ma w TV czy GW. A nie od razu tworzyć "trzecia drogę".

  Najpierw się edukuje, a dopiero potem apeluje o działania.

  Nie mam zamiaru oceniać Sciosa czy GP, nie mam zamiaru bronić Opary ani ŁŁ.
  Kto chce i potrafi, niech pisze - dziś każde miejsce, w którym można powiedzieć słowo warte uwagi jest na wage złota. I dopóki potrafiłbym przekonać choćby jednego idiotę dziś głosującego na PO to mogę pisać i GazWyb.
  I zupełnie mnie interesuje, czy ktoś ma zamiar iść kolejną ścieżką, byle by nie wykorzystywał do tego ani mojej osoby, ani moich tekstów.
 • @szuan
  Święte słowa Szuan, święte słowa - zgadzam się z Tobą w 100 %.
 • @antonioiwaldi
  Każdy czytelnik może sobie wejść na Alexa.com wpisać nazwę strony i sprawdzić te cyfry.
  W wypadku strony z tekstami do czytania czas pobytu na niej jest moim zdaniem kluczowy. To czy wejdę na jedna stronę i przeczytam jeden tekst czy na drugą i przeczytam 2 teksty w 2 razy dłuższym czasie.

  Alexa nie uwzględnia ponoć Firefoksa.
 • @R.Zaleski
  "Można się przyczepić do Ściosa tylko o sprawę nE reszta jest ok."
  ----
  No, nie tylko - dla mnie jego styl dyskusji jest nie do przyjęcia.
  Biada, jeśli wyrazi się wątpliwość do jakiejś z jego tez.
  I próbuje po pierwszym ostrzeżeniu (czytanie ze zrozumieniem, czy coś w ten deseń) podejmować dalszą dyskusję.
 • @Milton Ha
  Nie mam pewności, ale początki jego niechęci do NE chyba mają swoje korzenie w osobistej animozji do ŁŁ.
  A od tego do oskarżeń o agenturalność, lub w najlepszym razie,"użyteczno-idiotowość" już tylko kilka małych kroczków.
 • @grazss
  Ja po przeczytaniu pierwszej części notki, przy drugiej zacząłem się śmiać. Tak mniej więcej od tej "motywacji finansowej'. Wypisz wymaluj sędzia oskarżający Birkuta i jego bandę "Kapela Cygańska" z "Człowieka z Marmuru" ta sama logika wywodu i styl myślenia.

  Nigdy z nim nie dyskutowałem, ale w dyskusji widziałem, że łatwy nie jest.
  Już widzę oczyma wyobraźni styl komentowania moich pomysłów zawartych w notce.
 • @Milton Ha
  Może to źródło przekazało tym razem dezę - "Partia Smoleńska". Mnie to wszystko wygląda na skoordynowaną akcję przeciw Macierewiczowi. To bombardowanie go dziś w TV o którym pisał kokos26, napuszczenie na blogerów jakby dla poderwania autorytetu. Atak na Macierewicza, to atak na Komisję Smoleńską. A w sprawie Smoleńska to mu ufam, GP też.
 • @R.Zaleski
  R.Zaleski 02.06.2011 19:28:11 Czym skorupka nasiąknie..


  Co do tego czasu na nE, to może oznaczać, że czytelnicy nE słabo opanowali czytanie, albo, że tu się spiskuje!
  Pewnie jedno i drugie.:D

  Z tym całym modelem - RPblogerskim, to mi przypomina grę w pokera na zapałki. Niby można, ale to nie poker i oszustów i złodziei nie będzie. Co połaszą się, na pudełko zapsów? Jeszcze pewnie wyjaranych, bo po cholerę marnować dobre.:D

  Może tak - w tajnym głosowaniu, wybierzemy losowo 38% czarnego luda - charlie. Damy im specjalne hasła, żeby mogli się grupować, wszak swój do swego będzie i tak ciągnąć, to jednak muszą mieć jakieś możliwości rozpoznawania kto jest kim, we wrogiej robocie. My ich będziemy potem ścigać.
  Jeśli przetrwa miesiąc, dostanie talon na balon, albo zwiedzanie redakcji.:p
  Trzy miesiące, będzie mógł dać się zaprosić przez dowolnego blogera na piwo, bez możliwości odmowy tegoż. 6mies. prawo zbanowania na nE kogo chce, na okres pół roku.:D
  Zwykłe pomówienia, czy nagonka się nie liczy, trzeba przeprowadzić trafny dowód wrogich działań i wtedy Łowca dostaje talon.

  Za akcję mylną, albo złapanie się na flary minus 10pkt. Za udane przeprowadzenie nagonki na wroga politycznego, przy pewności niewinności +10pkt. W zasadzie od razu nadaje się do polityki, bez dalszego szkolenia.:D

  „lobby”
  think tanku
  z poparciem silnej grupy nacisku
  Konfederacja

  Hetmanów
  Swoją drogą wie Pan, co tam było napisane, przy okazji tych hetmanów?:)

  Użył Pan słów kluczowych z premedytacją.:)
  Niech będzie wchodzę choć wiary mało we mnie, na razie. Tak lepiej, niż z najlepszym planem wytatuowanym na dupie i nigdzie indziej.:D
  To się nazywa zdolność do kompromisu? Kompromis jest wrogi w pewnych kręgach z założenia.:p

  Za Harcerzem:
  http://www.youtube.com/watch?v=I4FH_qMYEbk&feature=player_embedded
 • @carcajou
  "Do twoich analiz dołącz rebelya.pl"
  Proszę, oto wykres uwzględniający Twoje życzenie:
  http://img822.imageshack.us/img822/5203/rebx.jpg
 • @antonioiwaldi
  Anton, Ty masz jakąś obsesje! Co Ty właściwie chcesz udowodnić?
  nE oberwał w wyniku ciosa. Gdyby ŁŁ chciał poprostu łyknąć komercyjnie tą brązową kreskę, to już dawno biła by o ramkę na dole. Prawdopodobnie już byś tu wtedy nie zaglądał.
 • @antonioiwaldi
  Chodziło mi bardziej o dyskusję na temat spędzania czasu na stronie - tam oni górują - dziwne że o nich tak tu u nas cicho.
 • @carcajou
  S'll vous plait, monsieur:
  Oto przeciętny czas wizyty na stronie rebelya.pl vs nowyekran.pl

  http://img137.imageshack.us/img137/36/czasa.jpg
 • @Torin
  Łaskawy Panie,
  Będę zobowiązany, jeśli na przyszłość zechce Pan nie wtrącać się do mojej wymiany zdań z kimkolwiek, zgodnie z zasadą 'odpowiadaj, kiedy cię pytają'
  Pozdrawiam
 • @Torin
  Nader oryginalny komentarz ale chyba pozytywny,

  Fakt, nic łase na kase nie przylezie a o tym podstawowym zagrożeniu zapomniałem.

  Czarnego luda to mamy, matoł się nazywa, choć z niespodziewanej dość strony dołączają sezonowe, mam nadzieję, matołki.

  Gra się toczy cały czas. Codziennie jakaś bitwa o której następnego dnia nikt nie pamięta. I dobrze, bo na ogół nie ma o czym. A czas płynie odmierzany licznikiem Balcerowicza.

  Plan też by się przydał, mimo wszystko. Są pozytywne przykłady na tym świecie, w ilości kilku.

  Walka jest ostatecznością, trzeba wygrać bez walki. A najlepiej tak żeby przeciwnik nawet nie wiedział że przegrał.
 • @antonioiwaldi
  Dużo lepiej dla nE wygląda to na wykresie porównującym z Salonem 24 i niezalezną. Około +30 do 50% ostatnio. na Alexa.com.
 • @R.Zaleski: Ja nie chcę tego jeszcze przez 4 lata. Jak ja tego nie chcę!!!!!!
  Jeżeli Pan tego nie chce, to niech Pan to zlikwiduje:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie
 • @antonioiwaldi
  No, to łaskawego Pana na pewno ktoś pyta, czy nie ma Pan przypadkiem do wklejki, jakiegoś Alexa, z jedynie słusznym komentem spadków. Na Pana łaskawego, życzenie, mogę nie śledzić tych rewelacji na Pana blogu, ale wybaczy Pan, na innych będę się wtrącał do wielostronnej rozmowy, na ile mi ochota i gospodarz pozwolą.

  Poza tym pozwolę sobie przypomnieć, że zwrócił się Pan do mnie w te słowa:
  "Drodzy zwolennicy "trzeciej drogi""
  Zaczynając swój wywód. Osobliwe jest, że w związku z odpowiedzią, która jak rozumiem nie przypadła do gustu, zalecił mi Pan - 'odpowiadaj, kiedy cię pytają'.

  Również pozdrawiam
 • @Torin
  Trzeba znaleź sposób na rozwiązanie problemu i pokonanie wroga, nE może być maszyną, po części jest już, która tego dokona.
 • @R.Zaleski
  Nie myli się Pan, pozytywny, choć jak pisałem, wiary mało we mnie, że będzie modelem praktycznym, bez sztuczek które zaproponowałem lub innych, ale zmierzających do tego samego "problemu".

  Matoł czy warchoł, nie jest śmiertelnie niebezpieczny, to tylko obsuwa.
  Wróg to złodziej i zdrajca i ci są inteligentni, mają motywację i właściwe umocowania.
 • @Grzegorz Rossa.
  Tym klepaniem w klawisze może nie likwidujemy ale ograniczamy jej wpływ. Bez większości w Sejmie nic więcej specjalnie nie da się zrobić. To nie 1926.
 • @Torin
  "Anton, Ty masz jakąś obsesje!"
  Był Pan blisko prawdy, ale to nie obsesja; to skrzywienie zawodowe kogoś, kto zwykł był w swojej pracy notować wyniki pewnych eksperymentów. Notowanie wyników jest tu niezbędne dla wyprowadzenia pewnych wniosków i ukierunkowania dalszych badań.
  Stąd podejście czysto badawcze do projektu pod nazwą Nowy Ekran.
  O braku zaś złych intencji względem NE i ŁŁ niech zaświadczy ten tekst: http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/15678,zakonczcie-ten-spor-panowie-dla-dobra-polski-i-ne-zakonczcie
  PS. Na znak zgody, jako prawdopodobnie starszy wiekiem, proponuję powrót do formy 'ty'.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Nie będę fochał po próżnicy, zgoda.:)
 • @R.Zaleski: Tym klepaniem w klawisze może nie likwidujemy
  Nie dowiemy się, dopóki nie spróbujemy. Może uda się nastraszyć spekulantów giełdowych. Może światowe ceny ropy i gazu zmniejszą się tak bardzo, że Moskowia będzie zmuszona do zneutralizowania części swojej agentury. Również w Polsce.
 • @carcajou
  " Rzeczypospolita Blogerów i Komentatorów. Łazarz też to popiera, ale mówi że po kolei. Zobaczymy.

  I masz 100% racji - tu chodzi o budowę nowej kultury opartej na demokracji bezpośredniej - aktywnym uczestnictwie w decydowaniu o tym co jest dobre, a co złe w NE i w Polsce.

  Wirtualni posłowie NE byliby odwoływani jeśli sprzeniewierzą się swojemu mandatowi. Chodzi o to by stworzyć model nowego państwa polskiego i spróbować go wcielić w życie."

  Ciepło. Niezależnie od tych koncepcji i ja snuję coś podobnego. Problem tylko czy ma to realnie wchodzić w politykę i startować samodzielnie już w tym roku (o to jest oś sporu), czy pozostanie NA RAZIE tylko wirtualnym bytem plus zloty, online konferencje, choćby chaty dla niektórych ;)

  Proponuję oprócz sejmu powołać i nasz rządowy gabinet cieni, oraz inne byty. Można np tworzyć odbicia urzędów, służb, także SAMORZĄDÓW.

  e-państwo blogerów

  Think tank i watch dog na wielką skalę w każdym aspekcie. Duża rzecz. Wybory to pikuś, przy zbudowaniu trwalszych struktur na dekady, pokolenia. Zbudowane niekiedy przed wiekiem OSP trzymają się dalej przechodząc często z ojca na dzieci. Tam może być z ruchami obywatelskimi, w tym z ruchem Jana Pawła II, który jest ideą znacznie lepszą od bajania circ.

  Konflikt różnych środowisk z około PiS, GP z NE ma o wiele bardziej skomplikowaną strukturę wielowymiarową. Tam się jednak nie tworzy ruchu antysystemowego, ewentualnie to jego obrzeża. To jakieś lobby USA, które szykuje nas na wojnę z Rosją, bo do czego to zmierza?

  My idziemy dalej. Widzimy te gierki, lans, zagrożenie wojną i krach wizji nwo w nowej odsłonie, depopulacji, tworzenie nowego systemu. To ich jednoczy przeciw nam, mimo iż oni i my, to przecież my. Kupujemy media GP, jesteśmy tam, piszemy, bierzemy udział w Klubach GP także, kibicujemy im.

  Kreowane to jest przez być może masonów, kręgi nwo, sekciarzy, lobbies USA-Izraela gdzieś tam mające wpływy w tych środowiskach. Nie wymieniam nazwisk, niczego nie sugeruję konkretnie, to domysły. Jedna z teorii szukających kolejne wycinka do wytłumaczenia tego cyrku. To nie tylko agentura prosowiecka nas rozgrywa, czy proniemiecka (na jedno wychodzi). Skłamałbym gdybym nie widział wpływów NWO także NE.

  Wielu ludzików wpływowych w NE nie jest zbyt łaskawych dla katolicyzmu, dla Kościoła Rzymskokatolickiego. Zdarza się i mnie skrytykować konkretnych duchownych z episkopatu, czy księży za coś tam, ale generalnie uważam iż katolicyzm to jedyny sensowny dla nas wszystkich fundament na kolejne tysiąc lat. Coś nas musi spajać. Bóg jest the best. Portal prawicy powinien być KATOLICKI i do tego namawiam. Będzie opór, dlaczego? Jak to prawica skoro nie chce być katolicka nurtu Jana Pawła II? Zatem co? Protestantyzm, prawosławie, islam, cyrki przedsoborowe, które mają nas cofać o ponad 200 lat???

  Rozważcie śmiałą zmianę NE na profil katolicki. Nie jakiś chrześcijański, czyli jaki w szczegółach, ale katolicki. Będziemy the best blogosferą katolicką i coraz większym imperium katolickim trzymającym sztamę z imperium Ojca Rydzyka. To jest nisza, nie idźmy drogą Salonu24, Onetu, czy nawet imperium GP. Znajdźmy swoją drogę.
 • @R.Zaleski
  Co zatem robi gen Skrzypczak w radzie ZEN koło INNEGO wiadomego generała, świty wspierającej PJN, która wspiera PO odpowiedzialna najbardziej za upadek armii, polityki obronnej i KAŻDY inny obszar? Tusk nie spadł z tymi swoimi z nieba. Byli jako UD, KLD, UW, AWS. Znowu niszczą. Tak widzi republikanizm? Mógłby przecież gen Skrzypczak jakoś doradzaniem wspierać PiS, tam brak kadr wojskowych tej klasy.

  Dziwię się że Pana szokuje fikcyjne NATO, które nas zostawi w razie czego, bądź dogada się z naszymi agresorami tak czy siak na naszą szkodę. Będzie więcej przebudzeń. Za II RP lud był równie naiwny jak teraz, ale niektórzy wiedzieli co się szykuje. Gdyby ich posłuchano...
 • @Marek Kajdas
  NE powinien być przede wszystkim niezależny. NE będzie taki jacy będą piszący na nim (minus trolle).

  OLW też będą takie jacy się zgłoszą kandydaci. Zgłoszą się katolicy to OLW będzie miał wymiar katolicki, zgłoszą się wolnościowcy, to będzie wymiar wolnościowy. Proste. Dlatego zachęcam wszystkich ludzi sensownych, by kandydowali - a my wyborcy sobie ich ocenimy. Na tym włąsnei polega demokracja bezpośrednia: NIC O NAS BEZ NAS.
 • @antonioiwaldi
  "Wyjaśnijcie mi proszę, skąd ta huśtawka rankingowa." (antonioiwaldi)

  Oto moja hipoteza: mierzone przez Alexa skokowe spadki ruchu na nE, skorelowane z początkowymi dniami kolejnych tygodni roboczych, świadczą o tym, że czytelnikami nE są przeważnie osoby mocno zaangażowane w pracę zawodową. Jest to oczywiste dla każdego, kto kiedykolwiek tak pracował (*).

  Tygodniowy rytm fluktuacji ruchu na nE, uderzający w rankingu Alexa, zaznacza się łagodniej na portalach, których czytelnikami są w dużym stopniu osoby niepracujące, uczące się lub wykonujące swą pracę w warunkach - określając to eufemizmem - raczej komfortowych.

  Target nE, ujawniający się w charakterystycznej fluktuacji aktywności portalu, powinien cieszyć jego twórców, bo zdobycie uwagi sporej liczby osób z grupy najbardziej zaangażowanych zawodowo, najmocniej więc osadzonej w realnym życiu, należy uznać za godny pozazdroszczenia sukces, dobrze rokujący na przyszłość. Moje gratulacje więc, Panie i Panowie z nE!

  Pozdrawiam, Bielszym
  --
  (*) Wnioskom tym nie przeczą wyniki pierwszego, nietypowego tygodnia maja (długi weekend, sporo urlopów, obniżenie natężenia pracy i dyscypliny jej wykonywania).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej