Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Urodziny zbrodniarza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Największą zbrodnią Jaruzelskiego nie był, moim zdaniem, stan wojenny i jego setka ofiar, tych zakatowanych w większości na komisariatach, i tych niepoliczonych, do których nie przyjechało pogotowie po wyłączeniu telefonów.

Jego największą zbrodnią było przygotowywanie i kierowanie w Polsce przygotowaniami do ataku na Zachodnią Europę. Wojny atomowej w które zginęłyby miliony Polaków. Od razu z 2 miliony, potem ok 10ciu. Zginęłaby od razu cała właściwie armia polska, która miała iść w pierwszym rzucie tzw. korytarzami atomowymi, w których pancerz czołgu chronił ich przed śmiercią od promieniowania przez 4 dni.
Polska była drogą drugiego, właściwego rzutu Sowietów. Miało tędy przejść 3 miliony sołdatów i spaść tu od kilkudziesięciu do kilkuset głowic atomowych. Na terenie naszego kraju było ich 180, miały być wystrzelone na samym początku. On to wszystko razem z Rosjanami przygotowywał, zatwierdzał, koordynował. Był zawsze lojalny, zawsze wierny jak pies. Gdy GRU dzięki polskiemu agentowi w Watykanie wpadło na ślad Kuklińskiego - 3 osoby były poza wszelkimi podejrzeniami. On , (Cze)Kiszczak i Siwicki.
Jaruzelski kierował wojskiem: od 1960 głównym politrukiem, od 1962 wiceministrem MON, 1965 szefem sztabu i w końcu w 1968 ministrem.
Nawet nie starał się doprowadzić do ograniczenia strat wśród Polaków w wypadku wojny, przez budowanie bunkrów i schronów. Mieliśmy ich najmniej w całym Układzie Warszawskim. To co Niemcy planowali w czasach Hitlera, na jego rozkaz – czyli Generalplan Ost – ograniczenie liczby Polaków do 15%. To samo w praktyce planował polskojęzyczny komunista. Niektórzy twierdzą, że nie jest on Polakiem, tylko matrioszką. Może.

Sowieci mieli przed spodziewanym (już w latach 70tych wierchuszka wiedziała) upadkiem imperium dwa wyjścia, atak lub miękkie przekształcenie, przepoczwarzenie. Mieli czołgi, broń atomową, potężny wywiad, jednak nie nakierowany na jakieś tam bondowskie cyrki a na dezinformację, infiltrację ideologiczną. Na to szła absolutna większość środków, ten kapitał istnieje i procentuje im nadal.

Po zwycięstwie w Wietnamie i reszcie Indochin w 1975 mieli wiatr w żaglach. Przeciwnik był rozłożony moralnie przez ruchy pokojowe, hasło „Lepiej być czerwonym, niż martwym”, słaby. Wtedy, w 1972 współpracę z USA zaczął Kukliński, ten antyjaruzelski, tak jak jest materia i antymateria, polskość i sowieckość.

Ten pojedynczy polski żołnierz postąpił tak, jak ostatni żołnierze wyklęci. Ostatni z nich - ”Lalek” zginął w samotnej walce w 1963. Nie poddał się supermocarstwu, tylko walczył z nim ryzykując każdego dnia śmiercią. Jaruzelski robiąc to, co robił, każdego dnia ryzykował śmiercią większości Polaków, sam siedziałby głęboko w bunkrze w czasie wojny. Kukliński jednoosobowo, i słusznie zdecydował o zawarciu sojuszu Polaków, Polski – tej której nie było, a być powinna - z USA. Postąpił jak ci, którzy tworzyli samoobronę na Wołyniu. Tyle, że on nie bronił wsi, tylko całego narodu, nie w parę osób, a sam.
Napisał rozpoczynając przekazywanie im najtajniejszych planów ZSRR i własnych analiz:

"My, Polacy, należymy obecnie do obozu sowieckiego, ale to nie był nasz wybór, to zostało ustalone między wami a Rosjanami. W przypadku wojny, wojny obronnej przeciwko agresji z waszej strony, pozostaniemy z Rosjanami i innymi krajami Układu Warszawskiego. Jest to jednak mało prawdopodobny, jeśli niewykluczony scenariusz przyszłego konfliktu wojennego w Europie.
Nie chcemy natomiast uczestniczyć w żadnej wojnie agresywnej przeciwko NATO, przeciwko Zachodowi. Czy waszym zdaniem jest szansa nawiązania współpracy między Wojskiem Polskim a siłami amerykańskimi stacjonującymi w Europie po to, by zapobiec wojnie, a w razie jej wybuchu - by pomóc w działaniach w polskim interesie narodowym? To oznaczałoby nie branie udziału wojsk polskich w ofensywie sowieckiej przeciwko NATO i wycofanie się Polski z Układu Warszawskiego".
http://www.traditia.fora.pl/historia,41

 

W konsekwencji jego działań zmieniła się doktryna wojenna USA, ograniczono plany obrony nuklearnej, zwiększono konwencjonalnej. Potencjalne straty wśród Polaków spadły.

Jaruzelski twierdzi, choć ujawnione moskiewskie dokumenty temu przeczą, że uchronił Polskę przed interwencją ZSRR. Tyle, że wejście do Polski wojsk sowieckich mogło być uznane za początek ataku na Zachód. Sowieci ryzykowaliby wojną atomową.
Na dodatek wtedy oni wcale nie mieli wtedy pewności, że przez Polskę przejdą, a polskie wojska faktycznie pójdą na zachód w wypadku wojny, czy będą im pomagać w wypadku interwencji. Dlatego choć ich bardzo Jaruzel prosił, to i po afgańskich doświadczeniach, i po tym co powyżej napisałem - wcale im się nie spieszyło.

Pamiętali też pewnie rok 1956, gdy polski generał przygotowywał podległe mu siły lotnicze do bombardowania sowieckich kolumn idących na Warszawę, a kilku innych generałów też stanęło okoniem, a warszawska organizacja PZPR dała broń robotnikom. A wydawało się, że to pewni towarzysze. Pamiętali też 1968 w Czechach i wiedzieli, że Polacy to nie Czesi i będą strzelać. Pamiętali i Powstanie Warszawskie, i rok 1920. Wiedzieli, że gdy tylko poczujemy ich krew, zachowamy się jak piranie. A ich namiestnicy znajdą należne im miejsca na latarniach.

„Zbigniew Herbert, pisząc słynny list otwarty w obronie pułkownika Kuklińskiego do prezydenta Wałęsy, który określał pułkownika publicznie epitetem zdrajcy, podobnie jak Jaruzelski, Kiszczak, Urban, Michnik czy Kuroń. Wielki poeta nieprzypadkowo 5 grudnia 1994 r., w rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, pisał:

"Pułkownik Kukliński przez wiele lat toczył samotną walkę, w cieniu grożącej mu w każdym momencie śmierci - o sprawy najważniejsze: prawo do niezawisłości, prawo do obrony zagrożonego bytu państwowego, o godność narodową wreszcie. Bohaterowie są zawsze samotni. Nie mają ze sobą tłumu płatnych klakierów, redaktorów kłamstwa, zwolenników pałki i obozu osamotnienia. Pułkownik Kukliński jest - jednym z nas - cokolwiek chcieliby wydumać na ten temat ludzie złej woli i wygodnej obojętności".

Ci, co uważają go za zdrajcę, zawsze mówią, że Kukliński złamał przysięgę. Tylko jakimś dziwnym trafem nie chcą powiedzieć, jaka była treść tej przysięgi. A tam było czarne na białym: "dochowanie wierności Armii Radzieckiej i innym bratnim armiom Układu Warszawskiego".

Michnik dziś pisze „Podziękujmy” Jaruzelskiemu, „należy mu się szacunek i wdzięczność”. I dalej:

„Wbrew kalumniom głupich i podłych pismaków powiadam jasno: to jest biografia polskiego patrioty. Patriotyzm generała jawi mi się jako mieszanina idei Polski "szklanych domów" rodem z Żeromskiego z przekonaniem zrodzonym z wojny, że tylko Polska prosowiecka ma szansę istnieć na mapie Europy

„Kiedy sfanatyzowany nienawistnik uderzył generała kamieniem, raniąc go boleśnie, generał oświadczył, że nie będzie szukać zadośćuczynienia w prokuraturze. To był gest wielkiego serca chrześcijańskiego, była w tym "dawnych Polaków duma i szlachetność". Heski za to dostał 2 lata w zawiasach, grzywnę a przedtem był 2 razy kierowany do psychiatryka, dopiero interwencje telewizji i org społecznych go od tego wybroniły.

Akurat Helskiego trochę znałem. Spotykałem się z nim w biurze SW we Wrocławiu na początku lat 90tych. Nie był ani „sfanatyzowany” ani nie był „nienawistnikiem”. Był spokojny, sympatyczny, wyważony. Miał piękną opozycyjną biografię, można poczytać w Encyklopedii Solidarności (Wikipedię - polską, jak zawsze kłamliwą, odradzam). http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl

Jego działanie, tak jak Kuklińskiego było sprawą indywidualną, wykraczającą poza pewne normy. Była to jednak jedyna kara, jaka dotknęła komunistycznych zbrodniarzy w tym kraju.

To, że jeszcze istniejemy, nie zawdzięczamy temu jaruzelskopodobnemu podporządkowywaniu się, które to myślenie stara się narzucić teraz Tusk a od dawna Michnik. To nas mogło i może zabić. Nie ma nic niebezpieczniejszego.
Zawdzięczamy jedynie naszej sile i walce, oporowi, niepodporządkowywaniu się, wierności naszej tradycji. Polskości - jednym słowem. Tego się wszyscy wrogowie najbardziej u nas boją i to najbardziej zwalczają. To też pozwoliło nam przetrwać przez 1000 lat w tym miejscu na mapie, pomiędzy silniejszymi od nas.

Jak pisze GP, po wielkich ćwiczeniach ataku na Zachód w 1979, w czasie pierwszej wizyty JPII w Polsce, jeden z sowieckich marszałków, widząc miliony Polaków na spotkaniach, doszedł do wniosku, że oni przez Polskę nie przejdą, gdy wywołają wojnę z Zachodem. No pasaran.

Jaruzelskiego fetuje SLD. W tym jego dawni koledzy z PZPR, wśród nich, wierni, jak on, agenci sowieckich służb. Dziś 15% mieszkańców Polski jest gotowa wybrać ich do sejmu.

Na koniec z dedykacją dla Jaruzela, na urodziny, wierszyk z czasów stanu wojennego – Bluzg, a fetującym go dedykuję piosenkę – „Czerwone sk…syny”.

http://www.youtube.com/watch?v=cPy4_P5j9ow

 

http://www.youtube.com/watch?v=MA1fRXIbj8l

 

 

KOMENTARZE

 • 15 procent
  Ciekawostka. Atak nuklearny na Polskę miało szansę przeżyć 15% populacji i tyleż samo głosuje na postkomunę. Przypadek? Czy znak?
  A tak w ogóle bardzo ważny wpis.
 • Przeceniasz..
  "On (Jaruzelski) to wszystko razem z Rosjanami przygotowywał, zatwierdzał, koordynował"

  >>> W kwestiach wojny z NATO itd..Jaruzelski był pionkiem, o 'zatwierdzaniu' czy 'koordynowaniu' nie ma mowy :).

  Jego największą winą jest zgoda, jako pierwszego prezydenta III RP, na obrany wtedy antypolski kierunek przemian społecno-gospodarczych
 • Wielki poeta nieprzypadkowo 5 grudnia 1994 r., w rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, pisał:
  Coś tu nie gra. Piłsudski umarł w nocy z 12-go na 13 maja 1936. Nie było to w grudniu na pewno.
 • @Terebesz 22:17:08
  23 lata pracy Michnika&Co, której próbkę zamieściłem.
 • @ekoludek 22:36:17
  Gospodarczo to Jaruzel z Kanią rozwalili Polskę już w 1981, ja Gierek pisał.

  Koordynował na terenie Polski
  Mógł s.....syn choć te schrony pobudować.
 • @Eugeniusz Sendecki 00:09:49
  Się pomylił, urodzin.
 • @R.Zaleski 01:27:47
  Przy takim zagrożeniu atakiem na linię Wisły najbardziej racjonalną strategią dla Polski był uprzedzający atomowy atak prewencyjny na Niemcy zachodnie.

  Przygotowanie tej przedstawionej w notce strategii odniosło sukces. Żyjemy. Jeszcze żyjemy. Chociaż coraz więcej z nas wydrenowują. Już nie ci. Już tamci. Słuszniejsi. Ich się nigdy nie baliśmy.

  Pamiętam piosenkę stanu wojennego "Jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa (wesoło!). Jedna armia chińska, druga armia fińska i wkroczymy znów do Mińska(wesoło.)".
  Ostatni atak na linię Wisły omało co by się odbył w 1984. Kukliński nie zapobiegł.
 • @Autor
  Najbardziej tragiczne w tym wszystkim było to, że ZSRR będąc sojusznikiem USA i WB w czasie II WŚ. za swój udział w wojnie został przez zachodnich partnerów nagrodzony poszerzeniem sowieckiej strefy wpływów daleko na zachód Europy. Tym sposobem Polska stała się wasalem ZSRR i w wyniku tego nowego porządku światowego powstał problem, który Pan opisuje.
  Tak więc należy zadać sobie pytanie podstawowe:
  Co było przyczyną, a co skutkiem?

  Pozdrawiam.
 • Na szczęście mieliśmy bohatera
  Komunizm wydumali 'Żydzi. Wprowadzili go w Rosji (polecam "Archipelag Gułag" Sołżenicyna), a potem tam gdzie się dało. Nie dziwi więc, że teraz Żydzi bronią jednego z tych zaczadzonych ideologią, bo pośrednio bronią siebie, a przynajmniej nie dokładają oskarżeń i pretensji pod swoim adresem. Kukliński nie był Żydem. A więc dodatkowy motyw do oskarżeń i obszczekiwania, bo tacy wielcy to mogą być tylko ci, których wielkimi zrobią Żydzi. I jeszcze jedno: pojęcie patriotyzmu jest im obce. Przynajmniej walczą z nim w narodach, które obsiedli. Czyli kolelny powód do odmawiania Kuklińskiemu wielkości. Reasumując: czy uznanie czynu Kuklińskiego za wielki i tym samym uhonorowanie Go byłoby dobre dla Żydów? Nie. I mamy w tej kwesti to co mamy.
 • @Almanzor 02:21:35
  Być może żyjemy dzięki Kuklińskiemu.
 • @AdNovum 09:03:39
  ZSRR 2 lata było sojusznikiem Hitlera.
 • @Admet 09:06:23
  Czytałem jeszcze wtedy, gdy był u nas nielegalny.

  Np. w Czece wierchuszka to byli Polacy, Łotysze. Różnie to było.

  Żydzi - to takie samo uproszczenie jak Polacy - jacy, ci od Tuska, Kaczyńskiego czy Winnickiego?
 • @R.Zaleski 22:44:22
  A Polska została zdradzona już 1 września 1939 roku przez swoich zachodnich sojuszników.

  Pozdrawiam.
 • A mi tu brakuje jednego zdarzenia.
  Moim zdaniem - najważniejszego.

  Nie ma wzmianki o GRUDNIU 1970.
  Wtedy był Ministrem ON, tak?
  Za to tylko, co się wtedy stało... Za to PRZEDE WSZYSTKIM należy mu się TYTUŁ. Taki, jak w tytule artykułu.
 • Salwa niehonorowa z okazji urodzin gnidy
  http://youtu.be/hH5MoMJROfw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej